Trzecia Edycja Pucharu Polski Juniorów Młodszych w kategoriach do lat 14 i 16.

W dniach 14-15.04.2018 r. w Centralnym Ośrodku Sportu Cetniewo w Władysławowie odbyła się trzecia edycja Pucharu Polski w pięcioboju nowoczesnym w kategorii junior młodszy – trójbój, dwubój.

Zawodnicy startujący w trójboju rywalizowali w konkurencjach: pływanie – 200 m stylem dowolnym, strzelanie pistolet laserowy – 10 serii po 5 strzałów, bieg – dystans 2 km.

Zawodnicy startujący w dwuboju rywalizowali w konkurencjach: pływanie – 100 m stylem dowolnym, bieg – dystans 1 km.

W zawodach bardzo dobrze się zaprezentowali zawodnicy z CKP Pirania w dwuboju: Basia Całus i Adam Marciniak zajmując 10 i 8 miejsce a w trójboju startował Mikołaj Duda.

Wyniki - dwubój chłopców.

Wyniki - dwubój dziewcząt.

Wyniki – trójbój chłopców.

Strzelanie - wyniki chłopców.

III Ogólnopolskie Mistrzostwa Oławy w pływaniu pod Patronatem Burmistrza Miasta.

14 kwietnia w Oławie odbyły się zawody pływackie, w których brały udział dwie zawodniczki z naszego klubu: Zuzia i Maja Gradoń. Startowały na dystansie 50 m stylem dowolnym, klasycznym i grzbietowym poprawiając swoje najlepsze czasy.

Mistrzostwa Świata Juniorów w Czwórboju Nowoczesnym.

W Portugalii odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w Czwórboju Nowoczesnym.

Do Portugalii pojechała również reprezentacja z Polski. Wśród reprezentantów Polski znalazł się Filip Olejnik obecnie reprezentujący Klub z Drzonkowa ale wcześniej reprezentujący nasz Klub CKP Pirania.

W kwalifikacjach do finału Filip pływanie ukończył z trzynastym czasem, natomiast w szermierce zajął 14. miejsce, które dało mu awans na 11 pozycję po kombinacji awansował na 9 pozycję, zapewniając sobie start w finale jako jedyny z naszych reprezentantów.

W finałach ostatecznie Filip zajął 35 miejsce.

Gratulację za udział i występ w Mistrzostwach Świata!

Igrzyska Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego w Pływaniu.

11 kwietnia 2018 roku na basenie przy szkole SP48 w Częstochowie odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego w Pływaniu. W zawodach startowali również zawodnicy z naszego klubu, którzy reprezentowali swoje szkoły. Bardzo dobrze zaprezentowali się: Basia Całus zajmując I miejsce w stylu dowolnym i Adam Marciniak, który zajął III miejsce w stylu grzbietowym.

W zawodach startowali również: Jakub Rydz, Mikołaj Duda,

VII Międzynarodowy Miting Pływacki - Herby 2018.

7 kwietnia 2018 roku w Herbach odbył się VII Międzynarodowy Miting Pływacki Szukamy Młodych Talentów im. Romana Banducha.

W zawodach pływackich rywalizowało ponad pół tysiąca zawodników z 52 klubów z całej polski. 

W zawodach wystartowała 16-osobowa reprezentacja CKP "Pirania" w składzie:

Nowak Liliana. Gradoń Maja, Klińska Amelia, Gościniak Sonia, Moroziuk Maja, Przygocka Zuzanna, Drobotko Mark, Przesłańska Zuzanna, Marciniak Amadeusz, Mróz Dominik, Czaja Franciszek, Wieczorek Kacper , Gradoń Zuzanna, Kupczak Olga, Włodara Aleksandra, Shybitava Marya. 

Dla części zawodników były to pierwsze tak wielkie zawody pływackie, w których spisali się bardzo przyzwoicie. Pozostali również dobrze się spisali poprawiając swoje życiówki.

Na uwagę zasługuję bardzo dobra organizacja zawodów, dzięki czemu zawody przebiegły bardzo sprawnie.

Brawa dla naszych zawodników i organizatorów zawodów. 

 Galeria...

Wyniki...

Mistrzostwa Częstochowy w Plywaniu Szkół Podstawowy.

W dniu 21.03.2018 odbyły się MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY W PŁYWANIU Szkół Podstawowy.

Zawodnicy CKP Pirania reprezentowali swoje szkoły podstawowe osiągając rekordy życiowe i miejsca na podium.

Marya Shybitava - I m stylem klasycznym

Kacper Wieczorek - II m stylem dowolnym

Hubert Wożniak - II m stylem klasycznym

Amadeusz Marciniak - III m stylem grzbietowym

Franciszek Czaja - III m stylem dowolnym

W zawodach startowali także: Amelia Klińska , Maja Gradoń , Zuzanna Gradoń , Olga Kupczak i Dominik Mróż.

Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Dyrektora MOSiR Kielce.

4 brązowe medale i rekordy życiowe, to dorobek naszych 6 zawodników startujących w zawodach pływackich, które odbyły się w Kielcach w dniach 17 i 18 marca 2018 r.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, startowały 24 kluby. Marya Shybitava i Kacper Wieczorek dwukrotnie stawali na najniższym stopniu podium. Marysia na dystansach 50 m i 100 m st. klasycznym a Kacper na 50 m st. dowolnym i klasycznym. Niewiele do medalu zabrakło Oli Kupczak, która zajęła 4 miejsce na 50 m st. motylkowym.

Brawa dla pozostałych zawodników za wysokie lokaty a przede wszystkim za rekordy życiowe. W klasyfikacji punktowej nasz klub uplasował się na 13 pozycji a w klasyfikacji medalowej na 19 miejscu.

Gratulacje za wyniki dla pozostałych zawodników Oli Włodary, Zuzi Gradoń i Dominika Mroza. 

Galeria...

Druga Edycja Pucharu Polski Juniorów Młodszych w kategoriach do lat 14 i 16.

16÷18 marca 2018 roku na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie zakończyła się Druga Edycja Pucharu Polski Juniorów Młodszych w kategoriach do lat 14 i 16. W zawodach wzięło udział 162 zawodników i zawodniczek z 19 klubów polskich i niemieckich.

Nasz Klub CKP Pirania reprezentowali: Basia Całus - 14 miejsce, Adam Marciniak - 9 miejsce, Mikołaj Duda - 23 miejsce

Międzynarodowe Zawody Pływackie - VIII Edycja "PUCHAR SILESIA" - Katowice.

Pierwsze zawody pływackie w roku 2018 już za nami.

16÷18.02.2018 w Katowicach odbyła się VIII edycja zawodów pływackich "PUCHAR SILESIA".

W zawodach wystartowało 752 zawodników i zawodniczek z 54 klubów z całej Polski i zza granicy.

Nasz Klub CKP "Pirania" reprezentowała Marya Shybitava. 

Marya startowała w trzech konkurencjach: 50 metrów stylem dowolnym, 50 i 100 metrów stylem klasycznym. We wszystkich trzech konkurencjach spisała się bardzo dobrze poprawiając swoją życiówkę na 100 m stylem klasycznym. Zawody stały na wysokim poziomie tak jak sportowymi i organizacyjnym.

 

VIII Międzynarodowy Miting Pływacki Pawłowice 2017.  

16 grudnia w Pawłowicach odbył się VIII Międzynarodowy Miting Pływacki Pawłowice 2017.

W zawodach wystartowała piątka zawodników z naszego klubu: Basia Całus, Marya Shibitava, Kacper Wieczorek, Maja i Zuzia Gradoń.

Bardzo dobry start Marysi, która zdobyła 3 brązowe medale w stylu klasycznym na dystansach:50, 100 i 200m. Dobre występy choć bez medalu zaliczyli pozostali, którzy poprawili swoje najlepsze czasy.

Mistrzostwa Śląska w Pływaniu 11-latków - Gliwice.  

13 grudnia 2017 w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Śląska w Pływaniu 11-latków.

Nasz klub na zawodach reprezentowała Marya Shybitava. Marya spisała się bardzo dobrze, zdobywając brązowy medal w stylu klasycznym na 50m a na 100m stylem klasycznym zajęła 4 miejsce poprawiając przy okazji swoją życiówkę.

Brawa i Gratulacje.

Galeria...

Mikołajkowy Miting Pływacki - Knurów.  

10 grudnia 2017 roku w Knurowie odbyły się zawody pływackie pod nazwą: Mikołajkowy Miting Pływacki.

W zawodach wzięły udział zawodniczki z naszego klubu: Basia Całus, Zuzia i Maja Gradoń.

Kolejne zawody na których nasi zawodnicy poprawiają swoje najlepsze czasy i zdobywają medale. Maja Gradoń dwa złote medale za 25m stylem dowolnym i grzbietowym, Basia Całus złoto za 50m i srebro na 100m stylem dowolnym, natomiast Zuzia Gradoń bez medalu ale z poprawionymi znacznie swoimi życiówkami.

Galeria...

Gwiazdkowe Zawody Pływackie 2017.  

09 grudnia 2017 roku na basenie przy Szkole Podstawowej nr 2 została zorganizowana przez Klub Pływacki "PIRANIA" impreza dla dzieci i młodzieży z Klubu "PIRANIA" - "Gwiazdkowe Zawody Pływackie".

W imprezie Gwiazdkowej wzięło udział prawie 100 dzieci i młodzieży z Klubu CKP Pirania.

Pierwsze wyścigi dostarczyły wiele emocji. Widać było dumę na twarzach kibicujących rodziców kiedy ich pociechy już samodzielnie przepływają całą długość basenu.

Było bardzo wesoło i czas upłynął szybko i przyjemnie.

Po czasie spędzonym na basenie nastąpiło podsumowanie mijającego roku 2017, w którym sportowo Klub Pływacki "PIRANIA" miał duże osiągnięcia. Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki. Potem każdy uczestnik "Gwiazdkowych Zawodów Pływackich" otrzymał pamiątkowy medal i słodki upominek. 

 

Klubu CKP "PIRANIA" serdecznie dziękuje firmom i wszystkim rodzicom, którzy pomagali w organizacji imprezy dla dzieci i młodzieży z Klubu CKP "PIRANIA" pod nazwą "Gwiazdkowe Zawody Pływackie".

Galeria...

Dwuboju i Trójboju Nowoczesnym i Dwubój Nowoczesny dzieci "PENTA DAY"- Spała 02÷03.12 2017.  

2÷3 grudnia 2017 roku w Centralnym Ośrodku Olimpijskim w Spale odbyły się X Jubileuszowe Ogólnopolskie Zawody w Dwuboju Nowoczesnym dla Dzieci "Penta Day" i Mistrzostwa Polski w Dwubój i Trójbój Nowoczesny. W zawodach wzięło ponad 360 zawodników z 28 klubów z całej Polski.

Klub CKP Pirania reprezentowało 12 zawodników.

Zawodnicy naszego klubu startowali w kategoriach o Puchar Polski w Dwuboju Nowoczesnym "Penta Day" i w Mistrzostwach Polski w Dwuboju i Trójboju Nowoczesnym.

Zawody bardzo udane dla zawodników CKP Pirania, prawie wszyscy poprawili swoje życiówki w pływaniu jak i w biegu.

Po raz pierwszy Basia i Adam startowali na zawodach w strzelaniu, w których spisali się bardzo dobrze.

Brawa dla wszystkich startujących zawodników i trenerów.

- Dwubój Nowoczesny: Barbara Całus 10 m-ce, Adam Marciniak 20 m-ce.

- Trójbój Nowoczesny: Barbara Całus 14 m-ce, Adam Marciniak 19 m-ce.

- Penta Day: Amadeusz Marciniak 4 m-ce, Maja Gradoń 4 m-ce, Franciszek Czaja 4 m-ce, Hubert Woźniak 5 m-ce, Kacper Wieczorek 8 m-ce, Zuzanna Gradoń 8 m-ce, Amelia Klińska 8 m-ce, Dominik Mróz 12 m-ce, Aleksandra Włodara 29 m-ce, Marya Shibitawa.

 

 Galeria...

X Pływackie Andrzejki w Gminie Kozy.

26 listopada 2017 roku w Kozach odbyły się X Pływackie Andrzejki w Gminie Kozy. W zawodach wystartowały trzy zawodniczki z Klubu CKP Pirania: Basia Całus, Zuzia i Maja Gradoń.

Basia zdobyła brązowy medal w 200m stylem dowolnym i dwa czwarte miejsca w 50 m stylem motylkowym i 100m stylem dowolnym - minimalnie przegrywając brązowe medale ale poprawiając swoje najlepsze czasy.

Maja i Zuzia startowały na dystansie 50 m stylem dowolnym i klasycznym. Mai był to pierwszy start na takim dystansie na zawodach gdzie spisała się dobrze podobnie jak i Zuzia.

Zawody Pływackie o Puchar LKS Jedność 32 Przyszowice.

18 listopada 2017 roku w Paniówkach koło Gliwic odbyły się zawody pływackie o Puchar LKS Jedność 32 Przyszowice.

Klub CKP Pirania w zawodach reprezentowała Marya Shybitava, która spisała się bardzo dobrze zdobywając dwa srebrne medale w stylu klasycznym na 50 i 100m.

Grand Prix Park Wodny Jura 2017 - Łazy.

04.11.2017 roku w Łazach odbyła się druga edycja Grand Prix Park Wodny Jura 2017. W zawodach wzięło udział ponad 240 zawodników z 28 klubów. W zawodach wystartowało czternastu zawodników z naszego klubu.

Z zawodów wróciliśmy z pięcioma medalami: Marya Shibitava złoto (50m styl klasyczny) i srebro (100m styl zmienny), Adam Marciniak dwa brązy (100m styl zmienny i 50m styl motylkowy) i Kacper Wieczorek brąz (50m styl klasyczny),  z poprawionymi życiówkami i z trzecim miejscem Basi Całus za dwie edycje Grad Prix.

Galeria...

Jesienne Zawody Pływackie w Woli.  

21 października 2017 roku odbyły się zawody pływackie w Woli k/Miedźnej.

W zawodach wystartowało 15 zawodników z Częstochowskiego Klubu Pływackiego "PIRANIA". W zawodach wzięło udział ponad 320 zawodników z 23 klubów. 

W zawodach wystartowało 15 zawodników z Częstochowskiego Klubu Pływackiego "PIRANIA", którzy bardzo dobrze się spisali zdobywając 12 medali i poprawiając swoje życiówki.

Galeria...

Zawody pływackie o Puchar Burmistrza Dobrodzienia.  

14 października 2017 roku odbyły się zawody pływackie o Puchar Burmistrza Dobrodzienia.

W zawodach Klub CKP Pirnia reprezentowała 7 osobowa grupa zawodników. W zawodach wszyscy musieli wystartować w stylu dowolnym, co dla większości było to pierwsze starcie się z tą konkurencją na zawodach. Nie wszystkim udało się wyjść z obronną ręką co skończyło się dyskwalifikacją.

 

Bardzo dobrze zaprezentowała się Marya Sybitava, która wygrała w dwóch konkurencjach 50 i 100 m stylem klasycznym, lecz też nie ustrzegła się błędów technicznych w konkurencji stylem dowolnym i została zdyskwalifikowana.

Galeria...

Krajowy Festiwal Polskiego Pływania - Super Jedynka Opole 2017.  

Z okazji jubileuszu 800 lecia lokacji miasta Opola 14 października 2017 roku odbyły się zawody pływackie Super Jedynki 2017 – 800m na 800 lat Opola.

Był to już 3 Krajowy Festiwal Polskiego Pływania w Opolu. W zawodach wzięło udział 380 zawodników z 31 klubów z całej Polski oraz z Czech.

Zawody stały ma wysokim poziomie zarówno sportowym jak i organizacyjnym.

Klub CKP Pirania reprezentowała Basia Całus, która wystartowała na czterech dystansach 100, 200, 400 i 800m w stylu dowolnym. Były to wymagające zawody dla Basi, w których w ciągu jednego dnia musiała przepłynąć 1,5 km ale dostosowała się do wysokiego poziomu zawodów, poprawiając swoje 3 życiówki na 200, 400 i 800m. Brawo.

Galeria...

1 Edycja Pucharu Polski do lat 16 w Dwuboju i Trójboju Nowoczesnym i Dwubój Nowoczesny dzieci "PENTA DAY"- Pasym 06÷08.10 2017.  

06÷08 października 2017 roku w Pasymiu odbyła się 1 Edycja Pucharu Polski Juniorów Młodszych w Dwuboju i Trójboju Nowoczesnym oraz kolejna edycja zawodów w Dwuboju Nowoczesnym Dzieci "PENTA DAY".

Trójbój nowoczesny polegał na przepłynięciu stylem dowolnym 200m, strzelaniu i biegu na dystansie 2 km, dwubój nowoczesny polegał na przepłynięciu 100m stylem dowolnym i przebiegnięciu 1 km natomiast "Penta Day" polegał na przepłynięciu 50m stylem dowolnym i przebiegnięciu 0,6 km.

Prawie 300 zawodników i zawodniczek przez dwa dni w trudnych warunkach pogodowych walczyło o zwycięstwo w swoich kategoriach. W zawodach wziął udział również Klub CKP "PIRANIA".

Zawodnicy naszego klubu startowali w kategoriach o Puchar Polski w Dwuboju Nowoczesnym i "Penta Day".

- Dwubój Nowoczesny: Barbara Całus 20 m-ce, Adam Marciniak 19 m-ce.

- Penta Day: Amadeusz Marciniak 2 m-ce, Kacper Wieczorek 4 m-ce, Zuzanna Gradoń 5 m-ce, Marya Shybitava 8 m-ce, Olga Kupczak 8 m-ce, Hubert Woźniak 8 m-ce, Igor Ciurzyński 20 m-ce .

Galeria...

 

Penta Day - Radomsko 2017.  

W dniu 30.09.2017 w Radomsku odbyły się Ogólnopolskie Zawody Dzieci w Dwuboju Nowoczesnym ,, PETA DAY,, roczniki 2005-2009 i młodsi.

W zawodach wystartowało 140 zawodniczek i 126 zawodników z 17 klubów. Była to rekordowa liczba uczestników na zawodach.

Formuła zawodów obejmowała: pływanie 50 m stylem dowolnym i bieg na dystansie 600 m.

W Radomsku wystartowali zawodnicy z CKP Pirania zajmując poszczególne miejsca w swoich rocznikach:

Woźniak Hubert 2007 - 1 miejsce

Gradoń Zuzanna 2008 - 3 miejsce

Czaja Franciszek 2008 - 3 miejsce

Marciniak Amadeusz 2009 - 4 miejsce

Przesłańska Zuzanna 2009 - 7 miejsce

Przesłański Mikołaj 2009 - 7 miejsce

Kupczak Olga 2008 - 8 miejsce

Wieczorek Kacper 2008 - 8 miejsce

Gradoń Maja 2010 - 10 miejsce

Mróz Dominik 2008 - 10 miejsce

Mietelski Wiktor 2008 - 11 miejsce

Shybitava Marya 2006 - 12 miejsce

Klińska Amelia 2010 - 13 miejsce

Włodara Aleksandra 2007 - 21 miejsce

 Galeria...

 

3 edycja zawodów: Erowery rock Rędziny kolarstwo Górskie - Rędziny k / Częstochowy.

24 września 2017 roku w nieczynnym kamieniołomie w Rudnikach koło Lipówka Częstochowy z Inicjatywy Gminy Rędziny í firmy Erowery.pl odbyła się trzecia edycja zawodów pod nazwa „Erowery rock Rędziny kolarstwo Górskim”.

Po raz kolejny nie zabrakło również zawodników z naszego klubu CKP Pirania, którzy się bardzo dobrze spisali na trudnej Trasie.

wyniki:

Amadeusz Marciniak I m - kat.8-10 lat

Zuzanna Gradoń II m - kat.8-10 lat

Kacper Wieczorek II m kat. 8-10 lat

Anna Marciniak I m OPEN 4 K

W zawodach wystartowali również Maja i Piotr Gradoń. Klasyfikację generalną za trzy edycje wygrali Zuzanna i Piotr Gradoń oraz Amadeusz i Ania Marciniak.

BRAWO!

Galeria...

VI Ogólnopolskie Integracyjne Zawody Osób Niepełnosprawnych w Pływaniu Częstochowa.

Ponownie zawodnicy z Klubu CKP Pirania wzięli udział w Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodach Osób Niepełnosprawnych w Pływaniu, które odbyły się w Częstochowie na pływalni krytej „Sienkiewicz” 16 i 17.09.2017r.

Organizatorem zawodów był LKS „Gol-Start" Częstochowa.

W zawodach brały udział niepełnosprawni zawodnicy z dysfunkcją narządu ruchu i wzroku.

W ramach integracji w zawodach startowali również zawodnicy pełnosprawni. Klasyfikacja medalowa była podzielona na niepełnosprawnych i pełnosprawnych. Każdy zawodnik otrzymał medal i upominek.

Swoją obecnością zaszczycili pływacy biorący udział w Paraolimpiadzie w Rio, którzy również brali udział w zawodach i dodatkowo dekorowali zwycięzców zawodów.

Głównym celem zawodów była integracja, ale nie zabrakło również rywalizacji sportowej.

Nasi zawodnicy z Klubu CKP Pirania w swoich startach bardzo dobrze się spisali, często stając na podium z poprawionymi swoimi życiówkami.

Wynik zawodników Klubu CKP Pirania:

Basia Całus

400m stylem dowolnym - 1 m-ce

50m stylem dowolnym - 1 m-ce

50m stylem grzbietowym - 2 m-ce

100m stylem dowolnym - 1 m-ce

Marya Shybitava

50m stylem klasycznym - 3 m-ce

50m stylem dowolnym - 8 m-ce

100m stylem klasycznym - 2 m-ce

100m stylem dowolnym - 2 m-ce

Ola Włodara

50m stylem klasycznym - 9 m-ce

50m stylem dowolnym - 15 m-ce

100m stylem klasycznym - 3 m-ce

100m stylem dowolnym - 3 m-ce

Zuzia Gradoń

50m stylem klasycznym - 10 m-ce

50m stylem dowolnym - 16 m-ce

50m stylem grzbietowym - 5 m-ce

100m stylem dowolnym - 4 m-ce

Olga Kupczak

50m stylem klasycznym - 11 m-ce

50m stylem dowolnym - 17 m-ce

50m stylem grzbietowym - 6 m-ce

100m stylem dowolnym - 5 m-ce

Adam Marciniak

400m stylem dowolnym - 1 m-ce

50m stylem dowolnym - 5 m-ce

50m stylem grzbietowym - 1 m-ce

100m stylem dowolnym - 2 m-ce

Igor Ciurzyński

100m stylem grzbietowym - 6 m-ce

50m stylem dowolnym - 14 m-ce

50m stylem grzbietowym - 3 m-ce

100m stylem dowolnym - 6 m-ce

Hubert Woźniak

400m stylem dowolnym - 3 m-ce

50m stylem dowolnym - 11 m-ce

50m stylem grzbietowym - 4 m-ce

100m stylem dowolnym - 4 m-ce

 

Gratulacje dla organizatorów zawodów i wszystkich startujących zawodników!

Galeria...

IV Biegu Rodzinnym Zabieganych.

17 września 2017 roku zawodnicy CKP Pirania wystartowali dzisiaj w IV Biegu Rodzinnym Zabieganych zajmując następujące miejsca :

1.Zuzanna Gradoń - III m 400 m 2.Francaiszek Czaja - I m 400 m

3.Hubert Wożniak - II m 400 m

4.Maja Gradoń - II m 200 m

5.Amadeusz Marciniak - II m 200 m

6.Maria Stradomska - II m 100m

7.Anna Marciniak - II m 3km Nordic Walking

Ponadto w zawodach udział wzięli:Amelia Klińska, Zuzanna Przesłańska, Przemysław Pełka, Igor Pałyga, Tomek Stradomski,Basia i Kasia Całus, Ula Rydz, Piotr Gradoń.

Wszystkim Gratulujemy!

Galeria...

XII Międzynarodowy Maraton Pływacki o Puchar Zalewu Bagry - Kraków.

09.09.2017r. w Krakowie na zalewie Bagry odbył się XXII Międzynarodowy Maraton Pływacki. Wyścigi główne odbyły się na dystansach: 3 i 1,5 km. Dla dzieci poniżej 13 roku życia na dystansach: 800 i 400m.

Zawody odbywały się na zalewie Bagry w Krakowie.

Klub CKP Pirania w zawodach reprezentowała Basia Całus, która startowała na dystansie 800 m zajmując pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Galeria... 

III CROSS TRIATHLON KOZIOŁKA.

03.09.2017r. odbyła się trzecia edycja cross triathlonu zorganizowanej przez klub sportowy Koziołek. Uczestnicy zawodów rywalizowali indywidualnie i w sztafetach. W klasyfikacji indywidualnej wystartowało około 80 triathlonistów, którzy mieli do pokonania 750 metrów pływania, cztery pętle kolarskie o długości 5 kilometrów każda i bieg na dystansie 5 kilometrów. W zmaganiach sztafet wzięło udział około 30 ekip.

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy z CKP Pirania, którzy startowali indywidualnie i w sztafetach.

Adam Marciniak - 3 miejsce kat.13 -15 lat

Anna Marciniak - 3 miejsce - kat. Open K

SZTAFETA - Natalia Królak (pływanie), Marcin Marciniak (rower), Ula Rydz (bieg) - 3 miejsce.

Galeria... 

XXVIII Krakowski Maraton Pływacki Memoriał Jana Gorzkowskiego.

27.08.2017r. w Krakowie odbył się XVIII Maraton Pływacki - Memoriał Jana Gorzkowskiego. Wyścigi główne odbyły się na dystansach: 3 i 2 km. Dla dzieci poniżej 13 roku życia na dystansach: 800 i 400m.

Zawody odbywały się na otwartym akwenie w Kryspinowie koło Krakowa.

Klub CKP Pirania w zawodach reprezentowała Basia Całus, w których bardzo dobrze się spisała zajmując pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Były jej to pierwsze zawody na takim dystansie na otwartym akwenie.  Brawo.

Galeria... 

Xterra Poland Kids - Kraków.

 12.08.2017 odbyły się zawody Xterra Poland Kids - zawody triathlonowe w Krakowie.

W zawodach wystartowali zawodnicy CKP Pirania Adam i Amadeusz Marciniak w swoich kategoriach wiekowych. 
Warunki atmosferyczne były trudne co chwilę padało ,zimno,ślisko i błoto. Ale chłopaki wytrwali do końca.
Amadeusz I m w kat.8-9 lat ( 100m pływanie i 1km rower)
Adam III m w kat.12-13 lat ( 200m pływanie, 2km rower i 1km bieg).

Brawo!

Obóz sportowy - Szczyrk 2017.

Od 25 czerwca do 03 lipca 2017 r. w Szczyrku odbył się obóz sportowy.

Co dobre szybko się kończy !

I tak, obóz sportowy w Szczyrku za nami.

Była pogoda, pyszne jedzenie, wycieczki górskie i zawody sportowe, ale przede wszystkim treningi, za którymi z pewnością tęsknicie.

Zajrzyjcie do foto galerii. Oto niezapomniane chwile, które towarzyszyły nam przez te kilka dni.

Pozdrowienia dla wszystkich obozowiczów. Trenerzy.

Galeria....

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Dwuboju i Trójboju Nowoczesnym - Warszawa.

15 i 16 lipca 2017 roku w Warszawie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży  w Dwuboju i Trójboju Nowoczesnym.

Najlepsi pięcioboiści z Polski rywalizowali o tytuł mistrza polski w dwuboju i trójboju nowoczesnym. Częstochowę reprezentowały trzy kluby: ATUT Częstochowa, UKS 48 Częstochowa i CKP Pirania. Klub CKP Pirania reprezentowała dwójka zawodników: Basia Całus i Adam Marciniak.

 Galeria...

 

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Dwuboju Nowoczesnym.

17 czerwca 2017 roku odbyły się Ogólnopolskie Zawody w Dwuboju Nowoczesnym Młodzików w Częstochowie w kategorii rocznik 2005 i młodsi.

Formuła zawodów obejmowała pływanie na 50 m stylem dowolnym i bieg na dystansie 600 m. Pływanie i bieg składają się na konkurencję pod nazwą - dwubój nowoczesny. Dwubój stanowi bazę do uprawiania pięcioboju nowoczesnego (bieg, strzelanie, pływanie, jazda konna, szermierka).

W zawodach tych wzięły udział dwie zawodniczki z Częstochowskiego Klubu Pływackiego "PIRANIA":

Marta Marek i Marya Schybitava.

 

2 edycja zawodów: Erowery rock Rędziny kolarstwo Górskie - Rędziny k / Częstochowy.

11 czerwca 2017 roku w nieczynnym kamieniołomie w Rudnikach koło Lipówka Częstochowy z Inicjatywy Gminy Rędziny í firmy Erowery.pl odbyła SIĘ druga edycja zawodów pod nazwa „Erowery rock Rędziny kolarstwo Górskim”.

Nie zabrakło rowniez zawodników z naszego klubu CKP Pirania, którzy SIĘ Bardzo dobrze spisali na trudnej Trasie.

wyniki:

1. Zuzanna Gradoń II M - kat.8-10 szer

2.Amadeusz Marciniaka II M - kat.8-10 szer

3.Kacper Wieczorek IV M - kat.8-10 szer

4. Maja Gradoń VIII M - Kat 8-10 lat

5. Anna Marciniak I M - kat.Open 4K

6. Marcin Marciniak IV M - kat.Open 4M

7.Piotr Gradoń Xm -kat.Open 4M

Brawa i gratulacje.

5 Edycja Pucharu Polski Junior Młodszy w Dwuboju i Trójboju Nowoczesnym - Warszawa.

10 i 11 czerwca 2017 roku w Warszawie odbyła się 5 Edycja Pucharu Polski Junior Młodszy w Dwuboju i Trójboju Nowoczesnym.

W zawodach wzięła udział dwójka zawodników z Klubu CKP Pirania : Basia Całus i Adam Marciniak. Rywalizowali z ponad stu dwuboistami z różnych klubów z całej Polski.

Po tych zawodach nasi zawodnicy zakwalifikowali się na Ogólnopolską Olimpiadę w Dwuboju Nowoczesnym, która odbędzie się 15 i 16 lipca w Warszawie.

Gratulacje i powodzenia :)

Galeria...

24 Ogólnopolski Bieg "KRZEPKICH" im. Kazimierza Zembali.

04 czerwca 2017 w Krzepicach odbył się 24 Ogólnopolski Bieg "KRZEPKICH" im. Kazimierza Zembali.

W zawodach Klub CKP Pirania bardzo dobrze reprezentowali: Maja, Zuzia i Piotr Gradoń oraz Urszula Rydz.

Maja zwyciężyła w biegu na 50 m z Zuzia przybiegła na drugim miejscu w biegu na 200m.

W biegu głównym na 10 km wystartowali: Piotr Gradoń i Urszula Rydz, która zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Brawa dla startujących :).

Galeria...

Dzień Dziecka na Basenie - 2017.

Jak co roku z okazji Dnia Dziecka wszystkie „PIRANIE” spotkały się 3 czerwca na basenie przy SP nr 2. Podobnie jak w ubiegłym roku każdy młody pływak miał za zadanie przepłynąć basen dwoma stylami. Humor dopisywał a rodzice dzielnie wszystkich dopingowali. Po emocjach związanych z zawodami dzieci otrzymały pamiątkowy medal i słodkości. Gratulujemy i życzymy dalszych postępów w nauce pływania.

 

Klubu CKP "PIRANIA" serdecznie dziękuje: Auto TIP-TOP, SM Północ za wsparcie finansowe oraz wszystkim rodzicom, którzy pomagali w organizacji imprezy dla dzieci i młodzieży z Klubu CKP "PIRANIA" z okazji Dnia Dziecka.

Galeria...

Miting Pływacki z okazji Dnia Dziecka - Knurów.

03.06.2017r. w Knurowie odbył się Miting Pływacki z okazji Dnia Dziecka. W zawodach wystartowało  około 150 zawodników z 12 klubów.

Klub CKP Pirania w mitingu reprezentowały trzy zawodniczki: Basia Całus, Zuzia i Maja Gradoń zdobywając pięć medali. Basia zdobyła trzy: dwa złote i jeden srebrny a Maja dwa srebrne. Brawo :).

Galeria...

Dwubój Nowoczesny Dzieci "Penta Day" - Częstochowa.

27.05.2017r. odbyły się Trzecie Ogólnopolskie Zawody w Dwuboju Nowoczesnym Dzieci "PENTA DAY" 2017 w Częstochowie. Dzieci rywalizowały w rocznikach: 2005, 2006 i młodsi z podziałem na dziewczęta i chłopców. Formuła zawodów obejmowała: pływanie 50 m stylem dowolnym i bieg na dystansie 600 m. Nasz Klub CKP Pirania reprezentowało 12 zawodników i zawodniczek.

Czytaj więcej...

Nocny Maraton Pływacki - Częstochowa 2017.

Dnia 20 maja na Pływalni Krytej przy al. Niepodległości 20/22 w godzinach wieczornych odbył się Nocny Maraton Pływacki. Do uczestnictwa w zawodach zgłosiło się 12 drużyn - 5 w kategorii młodzieżowej do lat 13 oraz 7 w kategorii open. Drużyny składały się z 5 zawodników a sam maraton polegał na przepłynięciu przez drużynę jak najdłuższego dystansu w czasie 30 min. W zawodach wystartowały dwa zespoły z Klubu CKP Pirania.

4 Edycja Pucharu Polski Junior Młodszy w Dwuboju i Trójboju Nowoczesnym - Cetniewo 20÷21.05.2017.

W COS Cetniewie 20 i 21 maja 2017 r odbyła się czwarta edycja Pucharu Polski Juniorów Młodszych w Dwuboju i Trójboju Nowoczesnym.

W zawodach wystartowało 135 zawodników i zawodniczek z 19 polskich klubów.

Klub CKP Pirania reprezentowało dwóch zawodników: Adam Marciniak i Mikołaj Duda. Niestety z powodu choroby i kontuzji nie mogły wystartować w zawodach Basia Całus i Marta Marek.

Bardzo dobrze spisali się chłopcy,  poprawiając swoje życiówki w pływaniu na dystansie 100 m stylem dowolnym i w biegu na 1000 m.

Gratulujemy

VI Międzynarodowy Miting Pływacki Herby 2017.

14 maja 2017 w Herbach odbyły się Międzynarodowe Zawody Pływackie.

W zawodach wzięło udział ponad 480 zawodników z 46 klubów, którzy walczyli o najlepsze miejsca w sześciu kategoriach wiekowych.

Klub CKP Pirania w zawodach reprezentowało 12 zawodników, którzy startowali w 32 konkurencjach.

Z Herb wróciliśmy z trzema medalami:

Barbara Całus (2004):             2 m-ce - 50 m styl dowolny

Marya Shybitava (2006):         2 m-ce  - 50 m styl klasyczny 

Hubert Woźniak (2007):         3 m-ce  - 100 m styl dowolny

 

Gratulacje dla medalistów i wszystkich startujących zawodników.

 

Informacja o miejscach i uzyskanych czasach w zakładce:

"Zawody - Wyniki zawodników CKP Pirania - 2017"  - tutaj...

Galeria... 

Dwubój Nowoczesny Dzieci "Penta Day" - Częstochowa.

13.05.2017r. odbyły się zawody w Dwuboju Nowoczesnym Dzieci "PENTA DAY" 2017 w Częstochowie. 

Dzieci rywalizowały w rocznikach: 2005, 2006 i młodsi z podziałem na dziewczęta i chłopców. 

Zawody odbyły się na obiektach: pływalni SP 48 ul. Schillera 5 i Stadionie MOSiR Budowlani.

czytaj więcej...

IV Otwarte Mistrzostwa w Pływaniu PRO-SWIM 2017 - Zabierzów.

W niedzielę 7 maja 2017 roku na terenie Ośrodka Sportowo Rekreacyjnym w Zabierzowie odbyły IV Otwarte Mistrzostw w Pływaniu PRO-SWIN 2017.

W zawodach wzięły udział trzy zawodniczki z Klubu CKP Pirania: Basia Całus, Zuzia i Maja Gradoń. W zawodach bardzo dobrze spisały się Maja i Basia gdzie zdobyły po dwa medale: Maja srebro i brąz a Basia złoto i srebro.

Gratulujemy naszym zawodniczkom dobrego występu.

 

Maja Gradoń - III miejsce - 25 m stylem dowolnym i II miejsce - 25 m stylem grzbietowym
Basia Całus - I miejsce - 50 m stylem dowolnym i II miejsce - 50 m stylem klasycznym

Galeria...

Erowery Rock Rędziny Kolarstwo Górskie - Rędziny k/Częstochowy.

W niedzielę 30 kwietnia 2017 roku na terenie nieczynnego kamieniołomu "Lipówka" w Gminie Rędziny zainaugurowano nowy cykl wyścigów rowerowych - Erowery Rock Rędziny Kolarstwo Górskie. Wydarzenie było kierowane do wszystkich miłośników jazdy na rowerze.

Nie zabrakło również zawodników z naszego klubu CKP Pirania, którzy się bardzo dobrze spisali na trudnej trasie.

 

Zuzanna Gradoń - I m kat.8 - 10 lat - 1200 m
Amadeusz Marciniak - II m kat.8 - 10 lat - 1200 m
Marta Marek - I m kat.11 - 13 lat -2400 m
Adam Marciniak - IV m kat.14 - 15 lat - 4200 m 
Ania Marciniak I m - kat. OPEN4 K - 8400 m
Piotr Gradoń II m - kat. OPEN4 M - 8400 m

Brawa i gratulacje.

3 Edycja Pucharu Polski Junior Młodszy w Dwuboju i Trójboju Nowoczesnym - Częstochowa 29÷30.04.2017.

W Częstochowie 29 i 30 kwietnia 2017 r odbyła się trzecia edycja pucharu Polski juniorów młodszych w Dwuboju i Trójboju Nowoczesnym.

W zawodach wystartowało 135 zawodników i zawodniczek z 19 polskich klubów.

Klub CKP Pirania reprezentowała czwórka zawodników: Basia Całus, Marta Marek, Adam Marciniak i Mikołaj Duda. Wszyscy spisali się bardzo dobrze poprawiając swoje życiówki w pływaniu i w biegu.

Gratulujemy zawodnikom.

Galeria...

Grand Prix Park Wodny Jura 2017 - Łazy.

29.04.2017 roku w Łazach odbyły się zawody pływackie Grand Prix Park Wodny Jura 2017. W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników z 22 klubów. W zawodach wystartowało pięcioro zawodników z naszego klubu: Basia Całus, Zuzia i Maja Gradoń, Ola Kupczak i Kacper Wieczorek. Z zawodów przywieźliśmy dwa medale: złoto i brąz, które zdobyła Basia w konkurencjach: złoty medal na 100 m stylem dowolnym i brązowy medal w konkurencji 100 m stylem zmiennym, poprawiając przy tym znacznie swoje życiówki. Pozostali nasi zawodnicy spisali się również dobrze poprawiając swoje najlepsze czasy.

Galeria...

III Wiosenne zawody Pływackie - Wola.

22 kwietnia 2017 w Woli k/Miedżnej odbyły się ogólnopolskie zawody pływackie.

W zawodach wzięło udział prawie 400 zawodników z 27 klubów całej Polski, którzy walczyli o najlepsze miejsca w ośmiu kategoriach wiekowych.

W zawodach wzięli udział zawodnicy z naszego klubu. Klub CKP Pirania reprezentowało 15 zawodników którzy startowali w 33 konkurencjach.

Z Woli wróciliśmy z pięcioma medalami:

Amelia Klińska (2010):          1 m-ce - 25 m styl dowolny 

Marya Shybitava (2006):         1 m-ce - 50 m styl klasyczny 

Barbara Całus (2004):           2 m-ce - 100 m styl dowolny

Hubert Woźniak (2007):         2 m-ce - 100 m styl dowolny

Amadeusz Marciniak (2009):    3 m-ce - 25 m styl dowolny 

 

i z licznymi poprawionymi życiówkami.

 

Gratulacje dla medalistów i wszystkich startujących zawodników.

 

Informacja o miejscach i uzyskanych czasach w zakładce:

"Zawody - Wyniki zawodników CKP Pirania - 2017"  - tutaj...

Galeria ...

Jurajski Bieg Wielkanocny.

W Wielką Sobotę 15 kwietnia 2017 roku w Olsztynie k/ Częstochowy odbył się Jurajski Bieg Wielkanocny.

W biegu dla dzieci pierwsze miejsce zajęła Zuzia Gradoń a Maja Gradoń była czwarta.

Nasz Klub CKP Pirania reprezentowali jeszcze: tata Zuzi i Mai Piotr Gradoń oraz Urszula i Kamila Rydz gdzie Kamila zajęła 1 a Ula 2 miejsce w biegu na 5 km. BRAWO.

Częstochowskie Spotkanie Pływackie.

8 kwietnia 2017 w Częstochowie na basenie "Sienkiewicz" odbyły się ogólnopolskie zawody pływackie pod nazwą "Częstochowskie Spotkanie Pływackie".

Do Częstochowy zjechało ponad 360 zawodników z 41 klubów całej Polski, którzy walczyli o najlepsze miejsca w trzech kategoriach wiekowych (14-15 lat, 12-13 lat i 10-11 lat i młodsi), w trzydziestu dwóch konkurencjach.

W zawodach nie mogło zabraknąć naszego klubu. Klub CKP Pirania reprezentowała rekordowa liczba 18 zawodników którzy startowali w 53 konkurencjach. Zdobyliśmy dwa brązowe medale: Basia Całus - 50 m stylem dowolnym i Kuba Bogdalczyk - 200m stylem klasycznym. Dwa razy na czwartym miejscu uplasowała się Marysia Shybitava z niewielką stratą do trzeciego miejsca.

Wszyscy spisali się bardzo dobrze poprawiając swoje życiówki. 

Gratulacje dla medalistów i wszystkich startujących zawodników.

 

Informacja o miejscach i uzyskanych czasach w zakładce:

"Zawody - Wyniki zawodników CKP Pirania - 2017"  - tutaj...

Galeria ...

II Ogólnopolskie Mistrzostwa w Pływaniu - Oława.

Z Oławy przywozimy dwa medale!

1 kwietnia 2017 w Oławie odbyły się II Ogólnopolskie Mistrzostwa w Pływaniu.

Do Oławy zjechało ponad 330 zawodników z 30 klubów całej Polski, którzy walczyli o najlepsze miejsca w siedmiu kategoriach wiekowych, w dwudziestu jeden konkurencjach.

W zawodach brały udział dwa kluby pływackie z Częstochowy: "Orka" i CKP "Pirania". Nasz klub reprezentowały dwie zawodniczki Basia Całus i Zuzia Gradoń, które bardzo dobrze się spisały poprawiając swoje życiówki.

Basia Całus zdobyła dwa brązowe medale w konkurencji: 50 i 100 m stylem dowolnym. Gratulacje :).

Galeria ...

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W PŁYWANIU I SZTAFETY PŁYWACKIE.

22.03.2017 odbyły się zawody w pływaniu szkół podstawowych w Częstochowie.

W zawodach tych startowali również zawodnicy i zawodniczki z Klubu Pływackiego CKP PIRANIA reprezentujący swoje szkoły, w których się bardzo dobrze spisali:

Basia Całus - I miejsce - 50 m styl dowolny

Adam Marciniak - I miejsce - 50 m styl grzbietowy

Marya Shybitava - I miejsce - 50 m styl klasyczny

Marta Marek, Olga Kupczak, Zuzia Gradoń, Weronika Wosik, Hubert Woźniak, Kacper Wieczorek, Amadeusz Marciniak, Wiktor Mietelski.

Brawa dla wszystkich startujących.

Galeria ...

Edycja Pucharu Polski Junior Młodszy w Dwuboju i Trójboju Nowoczesnym - Drzonków 18÷19.03 2017.

W Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie 18 i 19 marca 2017 r odbyła się druga edycja pucharu Polski juniorów młodszych w Dwuboju Nowoczesnym.

W zawodach wystartowało 152 zawodników i zawodniczek z 19 polskich klubów. Klub CKP Pirania reprezentowała czwórka zawodników: Basia Całus, Adam Marciniak, Mikołaj Duda i Antek Pendrasik.

Wszyscy spisali się bardzo dobrze poprawiając swoje życiówki.

Gratulujemy zawodnikom i naszym trenerom.

 

Galeria ...

Międzynarodowe Zawody Pływackie - VII Edycja "PUCHAR SILESIA" - Katowice.

Pierwsze zawody pływackie w roku 2017 już za nami.

3÷5.02.2017 w Katowicach odbyła się VII edycja zawodów pływackich "PUCHAR SILESIA".

W zawodach wystartowało 823 zawodników i zawodniczek z 67 klubów z całej Polski i zza granicy.

Nasz Klub CKP "Pirania" reprezentowała Basia Całus. Basia startowała w trzech konkurencjach: 50, 200, i 400 metrów stylem dowolnym. We wszystkich trzech konkurencjach spisała się bardzo dobrze poprawiając swoje życiówki. Zawody stały na wysokim poziomie tak jak sportowymi i organizacyjnym.

Gratulacje dla Basi i organizatorów zawodów.

Galeria...

Archiwum:

CKP Pirania na:


Kalendarz CKP Pirania

Miejsce na TWOJE logo: